Honda CR-V — SUV

Honda · SUV

Honda CR-V

SUV-ul de familie, fără compromisuri de spațiu.

Preț ofertă de la

44.990 €

Preț de listă 46.990 € · avantaj 2.000 €

5,9l/100 km

Consum mixt WLTP

184CP

Putere sistem

596litri

Portbagaj

134g/km

Emisii CO₂

01Ofertele lunii

Ce plătești pentru CR-V luna aceasta

Prețul de listă, reducerea susținută integral de Honda by Asko Group și prețul final, valabil în limita stocului din showroom.

Ofertele lunii

SENSING 360 inclus

596 de litri și SENSING 360, de la echiparea de pornire.

Honda CR-V e:HEV Executive de la 44.990 €, cu 2.000 € reducere susținută integral de Honda by Asko Group.

Preț ofertă de la

44.990 €

Preț de listă 46.990 €

Avantaj 2.000 €

Preț de listă — Executive
46.990 €
Reducere Honda by Asko GroupSusținută integral de dealer
−2.000 €
Preț final de la
44.990 €

Ofertă valabilă până la 30 septembrie 2026, în limita stocului disponibil.

Ce include oferta

  • Portbagaj de 596 l, până la 1.651 l cu bancheta rabatată
  • Honda SENSING 360 — cinci radare și o cameră video
  • Tapițerie din piele naturală și trapă panoramică
  • Volan încălzit și scaune față încălzite
  • Hayon electric cu deschidere fără mâini
  • Afișaj de bord digital de 10,2″ și head-up display
  • Garanție 3 ani sau 100.000 km

Oferta se aplică pentru Honda CR-V din stocul showroom-urilor Asko Group. Culorile și echipările disponibile le verificăm la rezervare.

  1. 01

    Completezi formularul

    Ne spui ce model te interesează și când vrei mașina. Durează sub un minut.

  2. 02

    Primești oferta în scris

    Un consultant Asko Group îți trimite prețul final, ce include oferta și ce e disponibil acum în stoc.

  3. 03

    Alegi mașina din stoc

    Vii în showroom, alegi culoarea și echiparea din stocul disponibil și îți programezi livrarea.

02De ce CR-V

SUV-ul de familie, fără compromisuri de spațiu.

CR-V are 4,71 metri și 596 de litri de portbagaj — cel mai mare din gama Honda. Bancheta din spate are spătarele reglabile și se rabatează până la 1.651 de litri, iar echiparea de pornire, Executive, vine cu trapă panoramică, piele naturală și Honda SENSING 360, ansamblul cu cinci radare.

Honda CR-V albastru, în mișcare, pe un drum deschis

01

Honda SENSING 360, din echiparea de pornire

Cinci radare și o cameră video acoperă tot perimetrul mașinii: pe lângă frânarea automată și pilotul adaptiv, CR-V vede traficul care vine din lateral la ieșirea din parcare, monitorizează unghiul mort și intervine pe direcție dacă schimbi banda peste o mașină care se apropie.

Consola centrală a lui Honda CR-V, cu butoanele de selecție a transmisiei

02

Un portbagaj care nu are nevoie de scuze

596 de litri cu cinci locuri ocupate, 1.651 cu bancheta rabatată. Spătarele din spate sunt reglabile ca înclinare, hayonul e electric și se deschide fără mâini, iar pragul de încărcare e jos — bagajele se împing, nu se ridică.

Difuzor Bose în panoul ușii unui Honda CR-V, cu peisajul văzut prin geam

03

Piele naturală și trapă panoramică

Executive nu e o echipare de intrare mascată: are tapițerie din piele naturală pe șezut și spătar, volan încălzit, scaune față încălzite, scaun șofer reglabil electric pe opt direcții și trapă panoramică vitrată cu deschidere.

Test drive

CR-V se înțelege cel mai bine de la volan.

Îți pregătim mașina în showroom și o conduci pe traseul ales de tine, în condiții reale de trafic.

03Galerie

Honda CR-V în detaliu

  • Honda CR-V — vedere din spate-lateral, în mișcare, pe un drum de munte
    4.706 mm lungime și 200 mm gardă la sol.
  • Honda CR-V — portbagajul deschis, cu un câine înăuntru
    596 de litri, până la 1.651 cu bancheta rabatată.
  • Honda CR-V — șoferița la volan, văzută din dreptul scaunului pasagerului
    Piele naturală pe șezut și spătar, din echiparea de pornire.
  • Honda CR-V — afișajul head-up proiectat în parbriz
    Head-up display și afișaj de bord digital de 10,2 inch.
04Fișă tehnică

Specificații complete

Cifrele oficiale Honda pentru piața din România. Valorile WLTP variază în funcție de echipare, jante și stilul de condus.

Nivel de referință

Executive·2.0 e:HEV, 184 CP, e-CVT, tracțiune față

Motorizare
Tip
2.0 e:HEV — full hybrid, două motoare electrice
Cilindree
1.993 cm³
Putere motor electric
184 CP
Cuplu motor electric
335 Nm
Putere motor termic
148 CP
Cuplu motor termic
189 Nm
Transmisie
Transmisie
Automată e-CVT
Tracțiune
Față (4x2); 4x4 pe echipările superioare
Număr de locuri
5
Performanțe și consum
0–100 km/h
9,0 s
Viteză maximă
194 km/h
Consum WLTP — mixt
5,9 l/100 km
Consum WLTP — fază joasă
4,9 l/100 km
Consum WLTP — fază înaltă
5,3 l/100 km
Emisii CO₂ (mixt)
134 g/km
Carburant / rezervor
Benzină / 57 l
Dimensiuni și mase
Lungime × lățime × înălțime
4.706 × 1.866 × 1.674 mm
Ampatament
2.700 mm
Gardă la sol
200 mm
Portbagaj (VDA)
596 / 1.079 / 1.651 l
Masă proprie
1.750 kg
Masă maximă autorizată
2.260 kg

Sursa datelor tehnice: hondatrading.ro — Prețuri și specificații, august 2026. Valorile corespund nivelului de echipare de bază.

Ai nevoie de un sfat

Nu ești sigur ce motorizare ți se potrivește?

Spune-ne câți kilometri faci pe an și pe ce fel de drumuri. Un consultant îți recomandă versiunea și îți trimite prețul ei final.

05Dotări standard

Ce este inclus în prețul versiunii Executive

Siguranță

  • Honda SENSING 360 — 5 radare și o cameră video
  • Frânare automată de urgență cu detecția pietonilor (CMBS)
  • Avertizare de coliziune frontală (FCW)
  • Menținerea benzii de circulație (LKAS) cu intervenție activă (RDM)
  • Avertizare la părăsirea benzii (LDW)
  • Cruise control adaptiv (ACC) cu funcție Low Speed Follow
  • Recunoașterea semnelor de circulație (TSR)
  • Limitator inteligent de viteză
  • Asistență în trafic aglomerat (Traffic Jam Assist)
  • Apel de urgență la 112 în caz de accident (eCall)
  • Monitorizarea unghiului mort (BSM), cu intervenție pe direcție
  • Monitorizarea traficului frontal (FCTW) și la marșarier (CTM)
  • Driver Monitoring Camera (DMC), cu alerte vizuale și sonore
  • Control de stabilitate pentru remorcă (TSA)

Confort

  • Tapițerie din piele naturală pe șezut și spătar
  • Trapă panoramică vitrată cu deschidere
  • Volan încălzit, scaune față încălzite
  • Scaun șofer reglabil electric pe 8 direcții, cu suport lombar
  • Banchetă spate cu spătare reglabile
  • Hayon electric cu deschidere fără mâini și funcție Walk Away
  • Cotieră centrală față de 9 litri

Multimedia și exterior

  • Honda Connect cu ecran tactil de 9″ și navigație
  • Apple CarPlay wireless și Android Auto
  • 8 difuzoare, încărcare wireless pentru telefon
  • Afișaj de bord digital de 10,2″
  • Cameră de marșarier de 1,3 MP, cu spălător
  • Faruri LED cu asistare pentru faza lungă (HSS)
  • Amortizoare cu două pistoane

Rezervă oferta

CR-V, cu prețul final confirmat în scris.

Un consultant Honda by Asko Group îți confirmă prețul final, disponibilitatea din stoc și data livrării, în cel mult o zi lucrătoare.

Preț ofertă de la

44.990 €

Sau sună direct

0755 856 856
Vrei și un test drive?

Răspuns în max. 1 zi lucrătoare

06Restul gamei Honda

Alte modele care ți s-ar putea potrivi

Alt format de caroserie, același dealer și aceeași garanție. Prețul de pornire și oferta activă diferă de la un model la altul.

Condiții

  • Ofertă valabilă în limita stocului disponibil, pentru mașinile din stocul showroom-urilor Asko Group.
  • Reducerea este susținută integral de Honda by Asko Group și nu este condiționată de înscrierea într-un program de finanțare sau de predarea unei mașini vechi.
  • Prețurile sunt exprimate în euro, cu TVA inclus, și au caracter informativ. Facturarea se face în lei, la cursul comercial al zilei.
  • Imaginile au caracter de prezentare. Prețurile, dotările și specificațiile pot fi modificate fără notificare prealabilă.
  • Oferta finală se confirmă în scris de un consultant Honda by Asko Group, înainte de semnarea contractului.
  • Prețul de listă este prețul recomandat de Honda Trading România. Reducerea Asko Group se aplică peste acesta și poate fi diferită de campania națională Honda.